Negativní dopady příliš mnoho času stráveného u obrazovky na děti

Negativní dopady příliš mnoho času stráveného u obrazovky na děti

Je skutečně pravda, že elektronika se stala nedílnou součástí života každého z nás. Přesto se však všichni divíme negativnímu dopadu vysoké doby strávené u obrazovky na naše děti a nás. Mnoho důkazů rovněž ukazuje škodlivé účinky doby strávené u obrazovky. Jednoduchým řešením je snížení doby strávené u obrazovky. Pomůže také, pokud se budete učit o negativních účincích vysoké doby strávené u obrazovky a dalších tipů na omezení používání telefonu. Takže zde je pohled na negativní dopad příliš dlouhé doby strávené u obrazovky na děti.

Negativní dopad doby strávené před obrazovkou na zdraví dětí

Ať už se vaše rodina zírá na své smartphony, nebo televize běží na pozadí, vysoká doba strávená u obrazovky je vždy špatná. Zde jsou tedy některé způsoby, jak to škodí životu vašich dětí.

  1. Příliš mnoho času stráveného u obrazovky také znamená velmi pasivní a sedavý životní styl. Pokud vaše děti hodně času sedí a hrají videohry, sledují televizi nebo kontrolují své telefony, může to zvýšit riziko obezity. Také to ovlivňuje kardiovaskulární zdraví a může zvýšit riziko diabetu a dalších onemocnění.
  2. Světlo, které pochází z elektronických zařízení, narušuje spánkový cyklus mozku. Může bránit vašemu dítěti dostatečně se vyspat. Proto by děti měly mít své telefony mimo své ložnice a přestat je používat alespoň hodinu před tím, než jdou spát. Zlepší se tak kvalita jejich spánku.
  3. Vysoký počet hodin strávených u obrazovky také vede k špatnému držení těla, což může způsobit chronické problémy s krkem, rameny a zády. Děti by proto měly dělat přestávky od sezení, procházet se a protahovat. Vy byste měli vždy zajistit, aby jejich židle poskytovala řádnou oporu pro záda a zařízení by mělo být v úrovni jejich očí.
  4. Navíc, příliš mnoho času stráveného před obrazovkou může mít negativní dopad na emocionální zdraví vašeho dítěte. Podle odborníků je vysoký čas strávený před obrazovkou a deprese spojen s nárůstem sebevražedných sklony. Také snižuje schopnost osoby obecně číst emoce.

Dále, děti, které mají čas strávený před obrazovkou více než dvě hodiny, dosahují srovnatelně nižších výsledků v jazyce a jiných myšlenkových testech. A ti, kteří mají čas strávený před obrazovkou více než sedm hodin, zažívají ztenčení mozkové kůry. Tato oblast souvisí s důvodováním a kritickým myšlením.

  Negativní dopady příliš mnoho času stráveného před obrazovkou na děti

Tipy na snížení času stráveného před obrazovkou

Není snadné omezit svůj čas strávený před obrazovkou na několik hodin, ale použití těchto tipů vám může vždy pomoci snížit čas vašich dětí strávený před obrazovkou.

  1. Mnoho rodičů jsou vzory pro své děti. A tak budou ovlivněni dobrou i špatnou věcí, kterou děláte. Vždy si tedy pamatujte, že nastavujete příklad svým dětem, kdykoli se díváte na webovou sérii. Takže neustálé zapnutí televize na pozadí nebo neustálé procházení telefonu neprospěje vašim dětem. Nejlepší bude omezit dobu strávenou u obrazovky a nechat je to vidět. Pak to nastaví dobrý příklad.
  2. Jako rodina byste měli vybrat čas pro všechny, kdy by nikdo neměl používat své telefony nebo jiná elektronická zařízení. Tento čas můžete všichni využít kvalitního rodinného sblížení. Tyto věci dají každému šanci dobře se poznat.
  3. Vždy můžete využít nástrojů rodičovské kontroly k omezení doby strávené u obrazovky vašich dětí a dokonce k blokování a filtrování nežádoucího obsahu. Nástroje rodičovské kontroly jako Avosmart vám pomohou nastavit denní limit doby strávené u obrazovky a po jeho překročení budou vaše děti z konkrétní aplikace vyloučeny.
  4. Bude nejlepší, pokud zvážíte také vytvoření pravidel, jako je to, že elektronická zařízení by neměla být povolena v ložnici, nejen telefony, ale také jiná elektronická zařízení.

Ideální doba strávená u obrazovky

Mnoho lidí se ptá, jaká je ideální doba strávená u obrazovky. I když to zní jako relativně jednoduchá otázka, záleží na tom, na jakou obrazovku se díváte a proč. Podle AAP (Americké akademie pediatrů) byste měli u dětí od osmnácti do dvaceti čtyř měsíců vyhnout obrazovkám. Děti starší dvou let by měly mít jen zhruba 1-2 hodiny strávené u obrazovky každý den. Také dospělí by se měli snažit omezit svou celkovou dobu strávenou u obrazovky po pracovních hodinách.