7 důvodů, proč je rodičovská kontrola důležitá

rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola je nejen bezpečnější pro vaše dítě, ale je také nezbytná pro jeho vývoj. Ve digitálním věku jsme se všichni zvykli na nejnovější technologie. Ať už jde o počítač, telefon nebo detektor kouře, lidé se naučili žít mezi AI. Technologie má své výhody, ale může být také nebezpečná. A zejména pro děti. Jedním způsobem, jak omezit vaše dítě před nebezpečím na internetu, je prostřednictvím rodičovské kontroly. Nyní, rodičovská kontrola může být cokoli od omezování sledovací aktivity po znalost polohy vašeho dítěte. Množství moci, kterou chcete, závisí na věku vašeho dítěte a vašich hodnotách. Nicméně, rodičovská kontrola vám umožňuje omezit určitý materiál—a lidi—z internetu. Když nejsou děti vystaveny explicitním médiím, budou dospívat přirozeněji.

Avosmart Rodičovská kontrola

S Avosmart , můžete toto uskutečnit. Tento software je snadno instalovatelný a je č.1 aplikací pro rodičovskou kontrolu. S Avosmartem můžete sledovat polohu svého dítěte, omezit jejich herní čas, čas strávený u obrazovky a další věci. Navíc to můžete dělat na dálku. Aplikace je zcela zdarma a aktivace trvá pouze pět minut.

Rodičovská kontrola Avosmart

Nyní si přečtěte některé důvody, proč byste měli zvolit rodičovskou kontrolu:

1. Můžete kontrolovat a regulovat, co vaše dítě vidí na internetu

Na internetu můžete hledat cokoli a to se objeví. Problém? Některý obsah není vhodný pro děti v závislosti na jejich věku a zralosti. Někdy se nevhodný obsah objeví i nevyžádaně. Některé stránky jsou plné explicitních reklam a podvodných nabídek. S rodičovskou kontrolou můžete takové stránky omezit.

2. Můžete chránit svá zařízení

Jak bylo uvedeno výše, některé stránky mají vyskakovací reklamy a nabídky. Některé z nich mohou být zavádějící a vést k dalším podvodným stránkám. Problém s podvodnými stránkami není jen nevhodný obsah, ale také viry. Dokonce i náhodné kliknutí na ně může vést k instalaci škodlivých chyb na vašem zařízení. Tyto mohou ohrozit život vašeho zařízení. Některé aplikace mohou být také škodlivé. S rodičovskou kontrolou váš dítě nebude mít přístup k těmto podezřelým zdrojům. Tímto způsobem udržujete své zařízení v bezpečí.

3. Můžete omezit čas strávený na obrazovce vašeho dítěte

Je snadné se nechat unést z jedné hry do druhé. A děti si snadněji osvojují vzorce než dospělí. Takže závislost na telefonu může být těžší se zbavit, když dospějí. Nejen to, ale příliš mnoho času stráveného u obrazovky je škodlivé pro duševní i fyzické zdraví. To může vést k ještě naléhavějším problémům, jako je ztráta chuti k jídlu, nedostatek spánku, špatné zrak a více. Rodičovská kontrola vám umožní nastavit časové limity pro vaše dítě na jejich telefonu. Volný čas můžete věnovat zdravému stravování a fyzickým aktivitám místo toho.

4. Můžete omezit herní funkce svého dítěte

Hry přicházejí také s dalšími funkcemi. Sem patří integrované vyhledávače, nákupy v aplikaci a konverzace s ostatními hráči. Tyto funkce mohou hru zpříjemnit. Mohou však také způsobit některé problémy. Pokud nechcete, aby vaše dítě mluvilo s cizími lidmi přes internet, rodičovská kontrola je cestou. Rodičovský dozor také zabrání vašemu dítěti v používání kreditní karty. Některé telefony ukládají informace o kartě, což může být použito k nákupům v aplikacích. Rodičovskou kontrolou můžete vybrat, které funkce hry může vaše dítě používat. Rovněž můžete sledovat, co dělají při používání aplikace.

5. Můžete vidět, kde se vaše dítě v daný okamžik nachází

Sledování polohy vašeho dítěte je jednou z nejlepších funkcí Avosmart. Sdílení polohy rodiny je obecně skvělá věc. Všichni si můžete navzájem sledovat polohu, takže v případě nouze je každý snadněji k nalezení. Můžete se také ujistit, zda je vaše dítě v určité lokalitě v bezpečí. Často můžete polohu někoho zobrazit pouze pokud je zapnutý GPS. Nicméně, hovor o bezpečnosti je dobrá konverzace, kterou mít se svým dítětem. Takto budou také pohodlní s tím, že znáte jejich polohu, takže vždy mají zálohu.

6. Schopnost bojovat proti kyberšikaně

Kybernetická bezpečnost je jednou z největších problematik spojených s technologiemi. S rodičovskou kontrolou , můžete se ujistit, že se vaše dítě chová vhodně. Měli byste očekávat, že se budou chovat stejně online jako by se chovali ve skutečnosti. Můžete také sledovat, s kým vaše dítě na druhé straně mluví. Vaše dítě by mohlo svého online přítele zaměnit za jiné dítě, když ve skutečnosti nejsou. Nesprávně umístěná důvěra může způsobit, že vaše dítě sdílí soukromé informace, jako je jejich číslo nebo adresa. Je tedy nezbytné sledovat konverzace, které se sdílejí přes obrazovky.

Závěr

Technologie a internet usnadnily nalezení čehokoli. Můžete mluvit s lidmi, sdílet obrázky, videa a všechny druhy informací. I když to věci zjednodušuje, má své nevýhody. Příliš mnoho času stráveného před obrazovkou a online informace mohou bránit růstu vašeho dítěte. Mohou se stát závislými, což je těžké překonat.

Rodičovská kontrola vám umožní ovládat tyto proměnné. Umožní vám tak chránit vaše dítě a také sledovat jeho online chování. Je důležité přijmout všechna nezbytná opatření, když vystavujete své dítě tak otevřenému prostředí. Navíc, Avosmart je zcela přizpůsobitelný. Můžete být v klidu ohledně online aktivit vašeho dítěte.