Proč byste měli své děti učit o online predátorech?

Proč byste měli své děti učit o online predátorech?

Pro ty, kteří přemýšlejí o anonymitě, je Internet relativně anonymnější než skutečný svět. Díky tomu mohou lidé skrývat své skutečné identity a předstírat, že jsou někým, kým nejsou. Z toho také může pramenit mnoho dobrého, například jít tajně na lov zločinců. Ale také z toho pramení mnoho špatného. Obzvláště pro děti a dospívající, pro které tyto věci představují skutečné nebezpečí. Online predátoři mohou nalákat děti do sexuálních rozhovorů . Dokonce mohou manipulovat děti, aby se s nimi setkaly tváří v tvář. Je velmi důležité učit vaše děti o online predátorech, s ohledem na tyto skutečnosti. Měli by být ve střehu, když jsou na internetu.

Proč byste měli své děti učit o online predátorech?

Dospívající jsou ti, kteří jsou více vystaveni online predátorům a podobným nebezpečím . Je to proto, že jsou ve věku zvědavosti a také chtějí být přijati svými vrstevníky. Takže je šance, že se mohou dobrovolně dostat do kontaktu s online predátorem. V horších scénářích adolescenti věří, že se zamilovali do někoho, s kým si povídají na Internetu, když děti ani nevědí, kdo stojí za zprávami. Takové věci je mohou činit více náchylnými k osobním setkáním s predátory.

Avosmart je nástroj pro rodičovskou kontrolu s množstvím informací o bezpečnosti na Internetu pro rodiče i děti. S jeho pomocí můžete sledovat, co vaše děti dělají na internetu. Dokonce můžete blokovat webové stránky a aplikace, pokud jsou potenciálně škodlivé. Navíc můžete nastavit časové limity na aplikace a dokonce kontrolovat jejich historii na internetu a číst jejich chaty. Pořízení Avosmartu pro zajištění bezpečnosti vašich dětí na internetu je moudré rozhodnutí.

Vyučování vašich dětí o online predátorech

Ačkoli není nutně pravděpodobné, že by se vaše dítě stalo cílem online predátora, existuje takové nebezpečí. Zde jsou tedy některé pokyny a pravidla, které můžete svým dětem říci, aby se ujistili, že se drží daleko a v bezpečí od online predátorů.

  • Vyhněte se použití ukazujících obrazů nebo jmen, protože to může přitáhnout nežádoucí pozornost.
  • Buďte opatrní, pokud se vás někdo snaží lichotit. Ačkoli ne všichni jsou špatní a někteří lidé jsou na internetu opravdu laskaví, predátoři se snaží lidi lichotit. Dělají to, aby navázali vztah s dospívajícími. To tedy neznamená, že musíte být podezřelí a pochybovat o všech, ale určitě musíte být opatrní.
  • Vyhněte se rozhovorům s těmi, kdo se chtějí stát příliš osobními. Pokud lidé chtějí mluvit o sexuálních nebo intimních věcech, bude nejlepší ukončit rozhovor hned na místě. Jakmile se do těchto rozhovorů pustíte, jedna věc může vést k druhé a určitě to nebude dobré.
  • Vždy byste také měli pamatovat na to, že lidé nejsou tím, za koho se vydávají. Online predátoři se mohou na internetu přetvařovat za děti nebo dospívající, aby mluvili s dalšími dětmi. Mohou také využít falešný profil, který může být tak přesvědčivý, že ani vy nebudete schopni pochopit, kdo za ním stojí.
  • Nikdy se nescházet s někým, koho jste potkali na Internetu. Online predátoři se také mohou pokusit uspořádat skutečné setkání s dítětem nebo dospívajícím. Může to být nebezpečné, i když se ten člověk jeví jako laskavý.
  • Pokud děti narazí na problém, měly by o tom mluvit se svými rodiči nebo, pokud to není možné, alespoň s důvěryhodnou dospělou osobou. Pokud se vaše dítě cítí na internetu nepohodlně, mělo by být o tom dostatečně otevřené, aby vás konzultovalo. Jako rodič byste měli uchovat chaty nebo cokoli jiného, co by mohly úřady vyžadovat jako důkaz.

Na koho byste se měli obrátit, pokud vaše dítě narazí na problém?

Pokud si myslíte, že vaše dítě je obtěžováno online predátorem, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od těchto autorit.

Místní policejní oddělení: Pokud je vaše dítě v bezprostředním ohrožení, bylo by nejlepší vytáčet 158. Jinak můžete zavolat na neurgentní číslo oddělení a nahlásit problém.

Oddělení pro boj s kybernetickou kriminalitou: Měli byste je volat, abyste nahlásili zločiny proti dětem na Internetu. Tyto zločiny zahrnují online návnadu dětí pro sexuální akty, odesílání obskénních obrázků a dětskou pornografii.