Jak włączyć kontrolę rodzicielską na YouTube?

Kontrola rodzicielska na YouTube

Youtube to światowy ocean treści wideo. Uważany jest za bezpieczną i renomowaną platformę w zakresie automatycznego filtrowania treści oraz innych zasad zarządzania treścią YouTube.

Posiada automatyczny system, który identyfikuje filmy z ograniczeniami wiekowymi i zabrania ich wyświetlania dzieciom. YouTube oferuje również opcję monitorowania treści dla rodziców . Wszystko to nadaje mu dobry wizerunek i rodzice nie często martwią się, gdy ich dziecko korzysta z YouTube .

YouTube nie jest też bezpieczny dla Twoich dzieci

Ale oto alarm dla rodziców, że YouTube również nie jest bezpieczny dla Twoich dzieci . Powodem jest to, że warunki, polityki i zapora sieciowa stosowane przez YouTube mogą być bardzo łatwo naruszone poprzez utworzenie fałszywego identyfikatora e-mail, który pokazuje niewłaściwy wiek. Kiedy Twoje dzieci przebrną przez tę barierę, zostaną wystawione na morze treści, które mogą wpłynąć na ich proces myślowy i zachowanie. Tak, to prawda, że YouTube nie zawiera żadnych pornograficznych materiałów, ale filmy wskazujące i ekscytujące w kierunku seksu mogą być równie fatalne w wieku dojrzewania. Szczególnie przemoc seksualna, która jest uważana za bardzo fajną, jeśli dziecko zostanie na nią wystawione, nigdy nie nauczy się szacunku dla kobiet i starszych. A jeśli Twoje dziecko szuka tego wszystkiego, to nie jest jego wina.

youtube kontrola rodzicielska tablet

Te ciekawostki współgrają z jego wiekiem. Jedynym sposobem jest uratowanie go poprzez kontrolowanie jego ekspozycji. Teraz, jeśli myślisz, że moje dziecko jest narażone na podobny świat na zewnątrz, to co się stanie, kontrolując ekspozycję na YouTube? Wtedy się mylisz, ponieważ możesz pokazać, co jest złe, a co dobre w zewnętrznym świecie, ponieważ słucha ciebie. Ale gdy tylko twoje dziecko ma dostęp do niepożądanych treści internetowych poprzez YouTube, słyszy wiele innych interpretacji na temat życia i co by było, gdyby! Jest przekonywany i zachwycany jedną z tych interpretacji. W jednej chwili wpłynie to na jego psychikę, ale działania w dłuższej perspektywie.

Mimo że Twoje dziecko nie ogląda treści ograniczonych wiekowo na YouTube i ogląda kreskówki dostępne dla dzieci. Badania jednak pokazują, że nie jest to dobre, ponieważ pod pretekstem platformy skierowanej do dzieci wiele z nich serwuje treści wywołujące przemoc i uczucia seksualne u dzieci. Jednak faktem jest, że YouTube to morze treści i wiele darmowych filmów może przynieść korzyści Twoim dzieciom, więc całkowite zakazanie dzieciom oglądania YouTube nie jest dobrym rozwiązaniem.

Lepiej jest serwować mu kontrolowane treści przez określony czas. Odwrócenie afekcji dziecka od technologii jest bardzo istotne. Musimy nauczyć ich, jak używać technologii, zamiast przyzwyczajać się do niej.

Wielcy giganci technologiczni jak Bill Gates i Steve Jobs również doskonale to rozumieli i stosowali wobec swoich dzieci. W tamtym czasie rodzice musieli pilnować dzieci, ale teraz technologia przyniosła kontrolę na dłoni.

Jak ustawić kontrolę rodzicielską na YouTube?

Avosmart Oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej umożliwia śledzenie i kontrolowanie aktywności dzieci na YouTube, a dobrą rzeczą w oprogramowaniu jest to, że jest niezniszczalne. Korzystając z Avosmart aplikacji kontroli rodzicielskiej, możesz obserwować, co ogląda twoje dziecko w przeglądarce lub na YouTube.

Ponadto możesz ograniczyć rodzaj kanałów i filmów, których nie chcesz, aby twoje dziecko oglądało. Zapewnia funkcję kontrolowanego wyszukiwania na YouTube. Oprócz tego możesz ustawić określony czas ekranowy na każdy dzień dla swojego dziecka, a w większości przypadków możesz nawet całkowicie zablokować YouTube na urządzeniu twojego dziecka.

W tej erze technologii Avosmart, oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej jest niezbędną aplikacją dla każdego rodzica. Ponieważ teraz nie możesz zabronić dzieciom korzystania z technologii, ani nie powinieneś. Ale jednocześnie to także twoja odpowiedzialność, aby chronić dziecko przed negatywnymi skutkami technologii i prowadzić je w stronę pozytywnej i słusznej części. A to można osiągnąć jedynie poprzez kontrolowane narażenie na technologię.