Aplikacja MeetMe: Co każdy rodzic powinien wiedzieć

MeetMe jest jedną z najbardziej szkodliwych aplikacji dostępnych dla dzieci, mimo że ma 4-gwiazdkową ocenę w Google Play i ponad 100 milionów użytkowników. Ta aplikacja została zaprojektowana tak, aby wyglądała dokładnie jak inne popularne aplikacje społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram. Niestety, te podobieństwa ukrywają znacznie poważniejsze zagrożenie. Nastolatki naturalnie przyciągają aplikacje społecznościowe, zwłaszcza te, które obiecują nowe znajomości i relacje. Nastolatki mogą uznać MeetMe za atrakcyjną, ale rodzice powinni zachować dużą ostrożność, jeśli zdecydują się pozwolić swoim dzieciom z niej korzystać. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest unikanie tej aplikacji! Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby dokonać najlepszego wyboru dla swojej rodziny. Po przeczytaniu tego artykułu, koniecznie zarejestruj się na bezpłatny okres próbny Avosmart. Nie ma potrzeby używania karty kredytowej. Aby uzyskać dostęp do strony rejestracji, kliknij tutaj . Teraz jest czas, aby skorzystać z mojej oferty bezpłatnego okresu próbnego.

Działanie aplikacji

MeetMe skupia się na pomaganiu Twojemu nastolatkowi w nawiązywaniu nowych przyjaźni. Podczas gdy Facebook i podobne aplikacje koncentrują się na łączeniu ze starymi i nowymi znajomymi, MeetMe skupia się prawie wyłącznie na wprowadzaniu Twojego nastolatka do nieznajomych. Chociaż nie ma nic złego w nawiązywaniu nowych znajomości, nie zawsze uważamy, że bezpieczne lub rozsądne jest sięganie do nieznajomych przez internet. Użytkownicy budują swoje profile zaraz po zarejestrowaniu konta, wykorzystując aktywne konto na Facebooku lub adres e-mail. Różne profile innych ludzi w okolicy pojawiają się w ciągu kilku sekund. Użytkownicy mogą przeglądać szeroki zakres publicznych informacji na temat osób mieszkających w okolicy. Członkowie są zachęcani do częstego komunikowania się i być może spotykania się osobiście z innymi użytkownikami. Użytkownicy mogą również zarabiać "Kredyty MeetMe", powszechnie znane jako "Pieniądze na Lunch", które pomagają im rozwijać ich profil i uzyskiwać więcej wyświetleń. Ich profile zyskają dodatkową uwagę dzięki tym kredytom. Umożliwia to również ludziom wyszukiwanie innych użytkowników za pomocą różnych kategorii wyszukiwania, takich jak status związku, wiek, płeć, lokalizacja, a nawet typ ciała. Kredyty te można zdobyć, biorąc udział w różnych aktywnościach w aplikacji, takich jak:
  • Zakup kredytów • Częsta aktywność (logowanie codziennie)
  • Częste przeglądanie profili innych osób
  • Regularne interakcje z innymi użytkownikami
  • Podczas gier, łączenie się z "ukrytymi adoratorami"

Znaki ostrzegawcze

Łatwo zrozumieć dlaczego ten program jest tak szkodliwy dla nastolatków jako rodzic . MeetMe to aplikacja randkowa, mimo jej promowania jako prosty sposób na znalezienie "nowych przyjaciół." Zachęca się i nawet nagradza przeglądanie profili płci przeciwnej. Ta aplikacja znalazła się na liście 6 najlepszych aplikacji randkowych używanych przez nastolatków opublikowanej przez Blog Post. Aplikacje randkowe same w sobie są ryzykownymi pokusami dla nastolatków, ale MeetMe osiąga nowy poziom niebezpieczeństwa z tych powodów:
  • Minimalne wymagania wiekowe
Chociaż aplikacja wskazuje, że użytkownicy muszą mieć co najmniej 13 lat, nie ma w miejscu żadnej metody weryfikacji wieku, aby upewnić się, że tak jest w rzeczywistości. Mając około 194,2 miliona wyświetleń tylko w Stanach Zjednoczonych, można rozsądnie stwierdzić, że z aplikacji korzystają ludzie w każdym wieku. Nasi nastolatkowie mogą wierzyć, że rozmawiają z innym nastolatkiem, a tak naprawdę rozmawiają z kimś dwa razy starszym.
  • Negatywne rekomendacje
Użytkownicy są nagradzani kredytami MeetMe za ukończenie określonych czynności w programie. Daje to aplikacji atmosferę "gry arcade", a dzieci mogą stracić z oczu fakt, że ich wybory w aplikacji mają bardzo istotne, rzeczywiste konsekwencje. Mogą tak się zanurzyć w wygrywaniu gier aplikacji że zapominają, iż mają do czynienia z faktycznymi nieznajomymi. MeetMe ma podejście "otwartych drzwi" jeśli chodzi o profile użytkowników. Nie ma tu opcji prywatności, zatem każda informacja wprowadzona przez Twoje dziecko na jego osobistej stronie będzie widoczna dla wszystkich. Oprogramowanie zachęca użytkowników do otwartości i ujawniania informacji osobistych, aby „pomóc” im w nawiązywaniu relacji z innymi użytkownikami. Bardzo często w aktualnościach użytkowników pojawiają się treści seksualnie eksplicytne, a nawet pornograficzne. Wszystko jest jawnje, włącznie z informacjami nastolatka, i wszyscy mogą to zobaczyć.

Skutki Niebezpieczeństwa ze strony Nieznajomych

Radca prawny w San Francisco pozwał MeetMe w 2014 roku po tym, jak trzy konkretne przestępstwa seksualne zostały powiązane z członkami MeetMe. 29-letni mężczyzna został oskarżony o liczne przypadki wykorzystywania seksualnego dziecka w sierpniu tego roku. MeetMe było jednym z kanałów mediów społecznościowych, którego używał do wysyłania swoim nieletnim ofiarom nieprzyzwoitych zdjęć i tekstów. W tym samym roku aresztowano 21-letniego mężczyznę za podszywanie się pod 16-letniego chłopca, aby oszukać dwie młode dziewczyny i nakłonić je do seksualnych czynności z nim. „Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział firmę bardziej lekkomyślną w zakresie niepromowania odpowiednich zabezpieczeń prywatności i faktycznego naruszania standardów ustanowionych przez prokuratora generalnego (Kalifornii)”, powiedział radca prawny miasta Dennis Herrera, zapytany o skargę przeciwko MeetMe. „Celem MeetMe jest umożliwienie nieznajomym angażowania się i spotykania się online” - powiedział bez ogródek. Pomimo tego, że MeetMe jest nadal popularne media społecznościowe strona, negatywne konsekwencje tego szkodliwego oprogramowania są wciąż widoczne. Wiele małych dzieci nadal nieświadomie komunikuje się z niebezpiecznymi drapieżcami, zupełnie nieświadomymi zmieniających życie skutków tej aplikacji.

Jak chronić swoje nastolatki

Twoje nastoletnie dziecko może po prostu szukać nowych znajomości i nie zdaje sobie sprawy z czyhających wokół nich zagrożeń. Porozmawiaj z nimi o niebezpieczeństwach związanych z nawiązywaniem kontaktów z obcymi osobami lub podawaniem osobistych informacji. Jeśli nadal będą chcieli nawiązywać nowe przyjaźnie, skieruj ich do bezpiecznych miejsc, takich jak kluby szkolne, organizacje młodzieżowe w lokalnym kościele lub synagodze, drużyny sportowe i inne dobrze zorganizowane zajęcia. Jeśli obawiasz się, że twoje dziecko już korzysta z MeetMe, porozmawiaj z nim o tym i wyjaśnij ryzyko z tym związane. Spróbuj dowiedzieć się, jakie informacje podali i czy ktoś obcy próbował się z nimi skontaktować. Jeśli twoje dziecko jest celem potencjalnych drapieżników korzystających z aplikacji, może być konieczne podjęcie działań naprawczych, a nawet poinformowanie władz. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z wiarygodnym źródłem przed usunięciem programu. Może zawierać potrzebne im informacje. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko korzysta z MeetMe, regularne kontrole bezpieczeństwa ich telefonów i urządzeń internetowych są kluczowe dla zapobiegania szkodliwym aplikacjom tego typu. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z wiarygodnego kontrola rodzicielska aby ograniczyć aplikacje, które uważasz za niebezpieczne lub nieodpowiednie. Umiejętność uczenia się jest kluczowa. Korzystając z Avosmart, sprawdź, jakie dodatkowe programy możesz zablokować w mgnieniu oka.