Dlaczego Powinieneś Uczyć Swoje Dzieci o Drapieżnikach Internetowych?

Dlaczego powinieneś uczyć swoje dzieci o zagrożeniach online?

Dla tych, którzy myślą o anonimowości, Internet jest stosunkowo bardziej anonimowy niż świat rzeczywisty. Dzięki niemu ludzie mogą ukrywać swoje prawdziwe tożsamości i udawać kogoś, kim nie są. Z tego może wynikać wiele dobrego, na przykład działać pod przykrywką w celu schwytania przestępców. Ale wynika z tego również wiele złego. Szczególnie dla dzieci i nastolatków, dla których te rzeczy stanowią realne zagrożenie. Internetowi drapieżnicy mogą zwabić dzieci w rozmowy seksualne . Mogą nawet manipulować dziećmi, aby spotkały się z nimi twarzą w twarz. Bardzo ważne jest nauczenie swoich dzieci o drapieżnikach internetowych, mając na uwadze te kwestie. Powinny być ostrożne, kiedy są w Internecie.

Dlaczego powinieneś uczyć swoje dzieci o drapieżnikach internetowych?

Nastolatki są tymi, którzy są bardziej narażeni na drapieżników internetowych i podobne zagrożenia . Jest tak, ponieważ znajdują się w ciekawym wieku, a także pragną akceptacji ze strony rówieśników. W związku z tym istnieje ryzyko, że mogą dobrowolnie rozmawiać z przestępcą online. W gorszych scenariuszach, nastolatkowie wierzą, że zakochali się w kimś, z kim rozmawiają na Internecie, mimo że nie wiedzą, kto stoi za wiadomościami. Takie rzeczy mogą sprawić, że będą bardziej skłonni do pojawienia się na spotkaniach twarzą w twarz z przestępcami.

Avosmart to narzędzie kontroli rodzicielskiej z wieloma informacjami o bezpieczeństwie w Internecie zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Dzięki jego pomocy możesz monitorować, co twoje dzieci robią w Internecie. Możesz nawet blokować strony internetowe i aplikacje, które mogą być potencjalnie szkodliwe. Ponadto możesz ustawić limity czasowe dla aplikacji i nawet sprawdzać ich historię przeglądania w Internecie oraz czytać ich rozmowy. Uzyskanie Avosmart w celu zapewnienia bezpieczeństwa twoich dzieci w Internecie to mądra decyzja.

Uczenie dzieci o przestępcach online

Chociaż niekoniecznie jest prawdopodobne, że drapieżnik internetowy skontaktuje się z Twoim dzieckiem, istnieje takie zagrożenie. Oto kilka wskazówek i zasad, które możesz przekazać swoim dzieciom, aby zapewnić im bezpieczeństwo przed drapieżnikami internetowymi.

  • Unikaj używania obrazków lub imion, które mogą wskazywać na Twoją tożsamość, ponieważ mogą one przyciągać niepożądaną uwagę.
  • Bądź ostrożny, jeśli ktoś próbuje Cię schlebiać. Chociaż nie każdy jest zły i niektórzy ludzie są naprawdę uprzejmi w Internecie, drapieżniki próbują schlebiać ludziom. Robią to, aby nawiązać relację z nastolatkiem. To nie znaczy, że musisz być podejrzliwy i wątpić we wszystkich, ale na pewno musisz być ostrożny.
  • Unikaj rozmów z osobami, które chcą być zbyt osobiste. Jeśli ludzie chcą mówić o sprawach seksualnych lub intymnych, najlepiej będzie zakończyć rozmowę w tym momencie. Kiedy zaczniesz takie rozmowy, jedna rzecz może prowadzić do drugiej i na pewno nie będzie to dobre.
  • Powinieneś także zawsze pamiętać, że ludzie nie są tym, za kogo się podają. Drapieżcy internetowi mogą udawać dzieci lub nastolatków w Internecie, aby rozmawiać z innymi dziećmi. Mogą również używać fałszywego profilu, który może być tak przekonujący, że nawet ty nie będziesz w stanie zrozumieć, kto jest za kurtyną.
  • Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z kimś, kogo poznałeś w Internecie. Internetowi drapieżcy mogą również próbować zorganizować rzeczywiste spotkanie z dzieckiem lub nastolatkiem. Może to być niebezpieczne, nawet jeśli osoba wydaje się być miła.
  • Jeśli dzieci napotkają problem, powinny o tym porozmawiać z rodzicami lub, jeśli nie, przynajmniej z zaufanym dorosłym. Jeśli ktoś sprawia, że twoje dziecko czuje się niekomfortowo w Internecie, powinno być na tyle otwarte, aby poradzić się ciebie. Jako rodzic powinieneś zapisywać czaty lub cokolwiek innego, co mogą wymagać władze jako dowód.

Z kim skontaktować się, jeśli twoje dziecko napotka problem?

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest nękane przez internetowego drapieżnika, powinieneś natychmiast zwrócić się o pomoc do tych organów.

Lokalna komenda policji: Jeśli Twoje dziecko jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie, najlepiej będzie zadzwonić pod numer 100. W przeciwnym razie, możesz zadzwonić na numer niealarmowy departamentu, aby zgłosić problem.

Departament ds. Cyberprzestępczości: Powinieneś zadzwonić do nich, aby zgłosić przestępstwa przeciwko dzieciom w Internecie. Te przestępstwa obejmują internetowe nakłanianie dzieci do aktów seksualnych, wysyłanie im nieprzyzwoitych obrazów oraz pornografię dziecięcą.