Nejlepší softwarová rodičovská kontrola

Aplikace pro rodičovskou kontrolu

“Buď opatrná, Lindo. Mohla bys odtud spadnout.”

“Dávej pozor na auta, když přecházíš cestu, Bobby.”

“Neměl bys s tím hrát, Brian. Mohlo by tě to zranit.”

Jako rodič možná často říkáte tato slova. Protože děti jsou mladé a nezkušené v oblastech života, nevidí škodu v některých věcech, věcech, které by je mohly potenciálně zranit. Spoléhají na rodiče, aby je drželi v bezpečí, dokud nevyrostou a nenaučí se jak se samy vypořádat s věcmi. Jako rodič, který miluje své dítě, chcete udělat vše, co je v vašich silách, aby je ochránili před veškerým fyzickým zraněním. Ale co psychická újma? Lidský mozek je stejně důležitý jako lidské tělo a je mnohem náchylnější k poškození, které by mohlo mít smrtelné účinky v průběhu dětského života. Dospělí jsou často vědomi mnoha strašných věcí, které se na tomto světě mohou stát, a nechtějí, aby byly jejich děti vystaveny těmto věcem, než to dokážou zvládnout. Co když vaše dítě může vidět obrázky z válečných zón? Lidí, kteří předávkovávají tvrdé drogy nebo alkohol? Dospělý obsah, který není určen pro mladé oči? Co když vaše dítě mohl kontaktovat potenciální predátor, který se je snaží zneužít? V době internetu a sociální média , bohužel jsou všechny tyto scénáře možné. Rodiče mnohokrát nechají své děti na internetu, protože si myslí, že jsou v bezpečí na určitých stránkách nebo hrách. Ale nejsou. Nevhodný nebo dospělý obsah je stále dostupnější a snadněji k nalezení, což znamená, že ho může vidět stále více lidí, včetně dětí. Kvůli této možnosti, rodiče potřebují být více obeznámeni s internetem.

Pokud plánujete své dítě pustit na internet, nejlepším scénářem by bylo sledovat jej a jeho činy, vědět, kde jsou a kdy. Pro mnoho rodičů možná tato možnost není ani zdaleka možná. Mezi pracovními hodinami, školními funkcemi a často více než jedním dítětem, může rodičům apod. napjatý rozvrh zabránit v tom, aby vždy mohli kontrolovat osobně. Naštěstí si potenciálního nebezpečí všimlo více než jen rodičů a podniklo kroky k pomoci těm, kteří nemohou být vždy přítomni. Nyní mnoho telefonů, tabletů, počítačů a herní konzole byly vybaveny rodičovskými kontrolami na ochranu dětí před nebezpečným obsahem. Uživatelé Androidu, iPhonu a tabletů dostávají aplikace, zatímco počítače a herní konzole dostávají software, který rodičům umožňuje nastavit kontroly. Tyto rodičovské kontroly jsou zde, aby pomohly uchovat vaše děti v bezpečí online, když rodiče nemohou sledovat osobně. Tyto kontroly umožňují rodičům blokovat škodlivé webové stránky a další škodlivý obsah, kdykoliv je detekován, včetně online chatů a vyskakovacích oken. Webové stránky samy získaly také funkce jako tato, jako například YouTube. Nastavení a kontroly na všech těchto rodičovských kontrolách jsou navrženy tak, aby byly snadno použitelné, srozumitelné a chráněné heslem, takže bez vědomí rodičů nelze provést žádné neoprávněné změny. Mnoho z nich také může pomoci sledovat hodiny hraní dětí a to, co hrají, takže rodiče mohou být také informováni o obsahu, který jejich děti používají, a jak dlouho. To může také pomoci bojovat proti počítačové hře závislost, problém, kterému čelí mnoho dětí v elektronické éře moderní doby.

Je také velmi důležité mluvit s vašimi dětmi o internetu. Přestože rodičovský dohled Programy sice dokážou vyloučit nejnebezpečnější obsah, ale nejsou schopny zastavit veškerý sporný materiál. Některé věci mohou mladé mysli stále zahlédnout, i když by je ještě neměly vidět. Možná někteří rodiče nechtějí instalovat žádné rodičovské kontroly, ale chtějí si s dětmi promluvit o bezpečnosti na internetu. Ať už se rozhodnete kontroly použít nebo ne, měli byste své děti upozornit na některá nebezpečí, se kterými se mohou stále setkat, jako je kyberšikana, hlavní problém postihující děti dnes. Řekněte jim, co by měli dělat, pokud je kontaktuje někdo, koho neznají, nebo pokud by někdo požádal o osobní informace, včetně jejich adres nebo dokonce fotografií. Mohou se o věcech dozvědět ve škole nebo se potenciálně pod tlakem vrstevníků zachovat nebo hledat věci, které by neměly. Měli byste s nimi také mluvit o těchto problémech, aby nebyly špatně ovlivněny nebo aby nespadly do chyby, která by je mohla dlouhodobě poškodit. Rozhovorem s vaším dítětem a výukou bezpečnosti na internetu mohou být na pozoru, když se jim může dostat něco potenciálně škodlivého a udržet se v bezpečí před potenciálními hrozbami.

Můžete říci: “Proč bych měl sledovat internetové využití mého dítěte? Moje dítě by nehledalo věci, které by nemělo.” Toto tvrzení může být pravdivé, ale nebezpečí stále existuje, ať už hledají věci, nebo ne. V roce 2015 provedl Kaspersky Lab studii o hrozbách, kterým byly vystaveny rodičovské kontroly na jejich produktech. Přes polovina všech používaných programů narazila a zablokovala obsah pro dospělé, včetně pornografie. Čtvrtina uživatelů byla zablokována při přístupu na stránky věnované online hazardním hrám a každý pátý uživatel narazil na stránky s zbraněmi nebo extrémně silným jazykem. Studie také uvádí, že rodičovské kontroly byly aktivovány průměrně 127krát za rok a čísla byla konzistentní po celém světě, přičemž Německo, Rusko, Spojené státy, Čína a Velká Británie byly místy, kde byly programy nejčastěji aktivovány.

Na závěr, rodiče jsou první obranou pro bezpečnost jejich dětí na internetu. Když si myslíte, že vaše dítě není připraveno čelit mnoha potenciálním nebezpečím, jejich ochrana vždy začne od samého začátku, od vás, rodičů. Povídejte s dětmi o bezpečnosti na internetu. Učte je, jak být opatrní a co se vyhýbat. Instalujte a využívejte rodičovský zámek, kdykoli je to možné, abyste je chránili, když nemůžete osobně dohlížet. Až děti dospějí a stanou se dospělými, budete rádi, že byly v mladém věku chráněny před temnými místy internetu.