5 způsobů, jak zaručit digitální duševní pohodu vaší rodiny

Digitální duševní pohoda dětí

Mnoho rodin, zejména rodičů, se obává dopadu technologie na jejich děti. Jsou to základní stavební kameny a nevěnování patřičné pozornosti může mít obrovský dopad. Časté používání telefonu může mít vážný dopad na duševní a fyzické zdraví dítěte.

Od té doby, co se náš svět začal ubírat směrem k technologiím, věci se staly složitějšími. Přestože rodiče a děti vědí, kolik kybernetických tyrana, sexuálních predátorů a zlodějů dat je aktivních na internetu, rodiny stále nedbají dostatečně o digitální pohodu. Mnoho výzkumů ukazuje, že digitální pohoda není ani na seznamu priorit rodin.

Co je digitální pohoda?

Digitální pohoda se vztahuje na proces ovládání množství času, které strávíme před našimi mobilními zařízeními a webovými stránkami. Chápeme důležitost omezení množství času, které trávíme na našich zařízeních. V dnešní době je nezbytné mít nad tím kontrolu.

Ať už chceme kontrolovat čas nebo s tím související kontrolou bychom se měli zaměřit na to, kolik času strávíme na zařízení. To je obvykle proto, že strávení příliš mnoho času na mobilu nebo webové stránce bude mít obrovský dopad na produktivitu.

Strategie digitálního blahobytu se zaměřují na pomoc lidem vrátit se zpět do jejich každodenního života. Místo toho, abychom dovolili technologii, aby nás ovládala, měli bychom ji ovládat my, abychom zabránili potenciálním škodám a snížili riziko.

digitální blahobyt

Důležitost digitálního blahobytu

Od té doby, co se objevily mobilní telefony a s internetem, jsme připoutáni k našim mobilním telefonům. Vše, co potřebujeme, je k dispozici přímo na našich telefonech.

Technologie je požehnání, ale také prokletí. Musíme se okamžitě zabývat digitálním blahobytem, abychom zlepšili fyzickou a psychickou kvalitu.

Masivní používání technologie má významný dopad na naše duševní zdraví , což nakonec ovlivňuje naše fyzické zdraví. Přílišná závislost na technologiích nám nejenom odebírá spoustu času, ale také negativně působí na naše sociální dovednosti, zvyšuje úzkost, snižuje kvalitu spánku a mnoho dalšího.

Neuvědomujeme si, ale dlouhodobá závislost na technologiích nás vede k porovnávání našich životů s ostatními. To má negativní dopad na náš život. Navíc jedno upozornění od sociálních médií může zvýšit hladinu kortizolu v našem těle , který zase způsobuje úzkost.

Ačkoli používáme technologie ke zvýšení naší produktivity, má to negativní dopad na naši produktivitu. Je nutné, abychom se soustředili na malé aspekty, abychom se vyhnuli jakýmkoli významným škodám. Svět je plný rozptýlení, ale musíme se jím řídit, abychom se vyhnuli jakékoli významné stránce. Pokud chcete být úspěšní, musíte se soustředit.

Mnoho rodičů přijímá úspěšné způsoby, jak podpořit digitální pohodu. Nejen děti, ale i rodiče to potřebují být opatrný. V průběhu let zahájilo několik společností aplikace pro digitální pohodu. Můžete se zaměřit na výběr té, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům.

Jak praktikovat digitální pohodu?

Následování cesty digitální pohody se může na první pohled zdát nesmírně těžké, zvláště pokud jste závislí na svém zařízení. Avšak pokud jste opatrní, můžete zajistit správnou digitální pohodu pro sebe i pro svého dítě.

  • Dovolte dětem hrát si venku.

Nechat vaše dítě celý den sedět doma, může vést buď k tomu, že budou zalepení u televize nebo na obrazovkách svých mobilních telefonů. To může však mít obrovský negativní dopad. Jsou to jejich rostoucí léta a pokud jsou po celý den uvnitř, hrají si se svými mobilními telefony, oslabí se. Bylo by nejlepší, kdybyste dítěti dovolili jít ven a hrát si na chvíli a vdechnout trochu čerstvého vzduchu.

  • Stanovte zákaz vycházky

Měli byste si nastavit večerku pro sebe i pro své děti. Koukání na mobilní nebo laptopovou obrazovku před spaním zvýší kortizol a sníží melatonin. To bude dále mít dopad na nejhlubší spánkový cyklus. To je jeden z hlavních důvodů, proč se mnoho lidí stává náchylnými k nespavosti. Proto byste si mohli chtít nastavit večerku a přestat používat telefon 30 minut před spaním. To vám usnadní vstoupit do hlubokého spánku.

  • Sledování využití aplikací

Sledování vašich uživatelů aplikací může sehrát důležitou roli ve zlepšení celkového dopadu. Měli byste sledovat, jak často používáte konkrétní aplikaci nebo svůj telefon během celého dne. Většina z nás si neuvědomuje, kolik času strávíme na našich telefonech.

Pokud budeme sledovat naše využití aplikací, budeme je moct omezit. Pokud omezíte sledování aplikací, můžete si dovolit odstranit aplikace jako Instagram a Facebook. Navíc byste také měli sledovat, kolik času trávíte na svém telefonu celkově.

  • Vypnout upozornění

Pokud nechcete aplikaci odstranit a přesto omezit její využití, můžete deaktivovat upozornění. To vám pomůže zůstat soustředěn. Navíc, deaktivace upozornění neovlivní vaši produktivitu a kontroluje, jak interagujete pomocí aplikace.

  • Vyzkoušejte digitální detoxikaci.

Pokud chcete snížit svou závislost, musíte podstoupit digitální detoxikaci. Neexistuje nic lepšího. Můžete se rozhodnout na týden nebo měsíc držet se dál od technologie a jít na kompletní digitální detoxikaci. Mezitím můžete aktivně studovat a věnovat se jiným věcem, které by vás mohly zajímat.

Závěr

Měli byste vždy hledat způsoby, jak se rozhodnout, jak interagovat, a přitom zůstat v mezích.

Stejně jako je digitální pohoda důležitá pro vás, je důležitá i pro vaše dítě. Proto byste měli sledovat své využití a snažit se ho co nejvíce snížit pro svůj celkový prospěch.