Jak FOMO ovlivňuje duševní zdraví vašeho dítěte

Jak FOMO ovlivňuje duševní zdraví vašeho dítěte

Je v naší přirozenosti srovnávat naše životy s ostatními lidmi. Máme tendenci cítit závist vůči těm, kteří jsou úspěšnější nebo slavnější. V důsledku toho si myslíme, že ostatní mají štěstí nebo se jim daří lépe než nám. Všechno to vyústí do FOMO, což je strach z propášení něčeho. Je to tehdy, když se nám stane úzkostným po propášení společenských událostí, setkání nebo jiných takových akcí, kterých se naši vrstevníci účastní.

Bohužel, strach z propášení se mění v nutkavou potřebu zůstat v kontaktu s životy ostatních lidí prostřednictvím internetu. To pak vede k závislosti našich dětí na sociálních médiích. Nedávno byl FOMO na vrcholu, zejména mezi dětmi, díky příležitostem, které sociální média nabízí svým uživatelům k poznání životů ostatních lidí. Podívejme se tedy, jak strach z propášení ovlivňuje zdraví vašich dětí.

Jaké jsou důsledky FOMO?

Pokud se zeptáte dospívajících a dětí, zda čelí stresu z sociálních médií, mnoho z nich by řeklo, že ne. Ale mnoho z nich si neuvědomuje, že i když jsou kvůli něčemu, co vidí na internetu, vystresovaní, je velká šance, že jde o FOMO. Tyto šance se ještě zvyšují, pokud vaše dítě tráví online hodně času.

Nejen to, ale když tak mnoho dospívajících a dětí prožívají svůj život přes velkou expozici sociálních médií, jsou náchylnější k FOMO. Podle studií je minimálně 24% dospívajících vždy online. Vzhledem k těmto statistikám není alarmující, že FOMO dramaticky roste.

Problém v této situaci je, když dospívající posedle přemýšlejí o tom, co jejich vrstevníci dělají, jen je to nutí ještě více zmeškat to, co se děje a co by se mohlo stát v jejich životě. Co je hrozné na strachu z toho, že něco zmeškají, je to, že lidi nutí více se zaměřovat na vnější svět než na svůj vnitřní. V důsledku toho dospívající ztrácí svůj smysl pro identitu a dokonce klesá jejich sebevědomí. Nejhorší na tom je, že dospívající jsou tak pohlceni tím, co dělají ostatní, že zapomenou, že sami mají život k prožití, který je plný nesčetných možností.

Statistiky

Podle studie, čím více dětí používá sociální mediální platformy jako Facebook , tím hůř se cítí s každou uplynulou minutou. Poškozuje jejich pocit spokojenosti, protože se vždy chtějí dozvědět, co dělají ostatní.

Průzkum v Austrálii zjistil, že kolem 60% teenagerů se obává, když zjistí, že jejich přátelé se baví v jejich nepřítomnosti. 51% říká, že je to pro ně úzkostné, když se nedozvědí, co jejich přátelé dělají. Podle výzkumníků existuje skutečná korelace mezi celkovým počtem hodin, které tráví na internetu, a rostoucími úrovněmi stresu a deprese.

Podle další studie se mohou dospívající cítit pod tlakem pít alkohol nebo užívat drogy, aby udrželi krok se svými vrstevníky nebo celebritami. Teenageři nejsou šťastní ze svého života, což je činí náchylnějšími k dalším duševním obavám. Tyto věci je mohou také rozptylovat při učení nebo řízení, což je velmi nebezpečné.

Například někteří teenagéři, kteří mají velký strach z toho, že by něco mohli propásnout, jsou náchylnější kontrolovat svá sociální média, když řídí nebo se učí. Jsou také pravděpodobnější, že zveřejní aktualizaci nebo napíšou zprávu někomu, zatímco řídí nebo se učí.

Jak FOMO ovlivňuje duševní zdraví vašeho dítěte

Jak se vypořádat s FOMO?

Jedním z nejlepších způsobů, jak dospívající mohou s tímto problémem zacházet, je uplatňování přeformulování. Jedná se o mentální cvičení, které jim pomáhá mít odlišný úhel pohledu na situace. Zvláště když mluvíme o FOMO, pomůže jim to změnit jejich pesimistické myšlení. Takže zde jsou některé metody, které pomohou vašemu dítěti zvládat FOMO přeformulováním jejich myšlenek.

Sledování jejich negativních myšlenek

Dospívající si mohou zaznamenávat své negativní myšlenky. Bude to pro ně zásadní pomoc při zvládání FOMO. Také jim to umožní pozorovat, jak často se cítí pesimističtí ohledně svého života.

Hlavní je sledovat frekvenci jejich negativních myšlenek a zaznamenávat, co dělají, když tyto myšlenky vznikají. Poté můžete zkontrolovat, zda se v myšlení vyskytuje nějaký vzorec. Pokud ano, pak přemýšlíte o tom, co je třeba udělat, aby se tento vzorec narušil.

Nahraďte myšlenky

Když sledujete negativní myšlenky, také budete schopni rozpoznat negativní fráze, které opakujete. Když tedy chytíte své dítě, jak říká něco škodlivého samo sobě, můžete přesměrovat jeho myšlenky a nahradit negativitu pozitivními myšlenkami.

Dělejte přestávky

Nejlepší bude dělat naplánované přestávky od technologií a dělat něco úplně jiného. Například vypnout telefon a hrát dva hodiny sport. Klíčem je zaměřit mysl na něco jiného než na internet.

Jak se ujistit, že je vaše dítě na internetu v bezpečí?

Existují různá opatření, která byste měli podniknout, abyste se ujistili, že jsou vaše děti na internetu v bezpečí. Ale po všech těchto krocích bude nejlepší mít nástroj pro rodičovskou kontrolu, jako je Avosmart, který chrání vaše děti na internetu .

Můžete blokovat potenciálně nebezpečné stránky a dokonce můžete blokovat konkrétní kanály na YouTube Pokud nejsou vhodné pro vaše dítě. Avosmart vám poskytuje včasný přehled o tom, co vaše děti dělají na internetu. S Avosmartem můžete také získávat aktualizace o jejich aktuální poloze naživo.