Aplikace Doba u obrazovky. Kolik je pro děti v pořádku?

aplikace pro sledování doby strávené u obrazovky

V této době technologie se vše zdá být tak propojené. Dalo to dětem svobodu, nyní si mohou samy plnit své úkoly. A také kdo si může pamatovat tolik před spaním příběhů?

Díky bohu! Naše děti nyní mají telefony, takže si mohou vybrat a poslouchat své oblíbené příběhy. Pokud jste také rodičem a přemýšlíte takto, je to alarmující situace. Protože technologie, kterou považujete za přítele svého dítěte může být jeho nepřítelem.

aplikace pro dětský čas u obrazovky

Ale je nemožné udržet vaše dítě stoprocentně mimo obrazovku . Protože musí se setkat s generací. Tato situace vede k otázce; kolik času u obrazovky je potom pro děti bezpečné? Odpověď je - záleží na věku. Omezení času u obrazovky by mělo být s rostoucím věkem uvolněno, ale ujistěte se, že nepřekročí prah.

Výzkum aplikace pro čas u obrazovky

Ve studii bylo zjištěno, že dětem do 24 měsíců by neměl být povolen přístup k obrazovce. Protože v tomto věku se více učí z opětovných rozhovorů a pozorování ostatních dospělých. Expozice obrazovce v raném věku, jako je méně než 3 roky, může způsobit poruchy sociálního chování v pozdějším věku. Protože to je doba, kdy se rozvíjí jejich jazyková schopnost a sociální chování rozkvétá.

Dětem starším než 3 roky by měla být poskytnuta omezená a řízená expozice obrazovce. Je lepší nechat je sledovat televizi než jim dávat youtube kanál. Protože televize je více kontrolována. Povolení více času stráveného u obrazovky pro děti může vést k vážným učebním a kognitivním problémům, jak bylo zjištěno ve studiích. Děti, které byly starší než 3 roky a u obrazovky trávily více než 4 hodiny denně, měly tenčí kortex než ostatní děti. Je to část mozku odpovědná za myšlení a měla by být zdravá.

Další studie byla provedena na trochu starších dětech kolem 9 let. Děti, které trávily kolem 7 hodin u obrazovky, měly nedostatek bílé hmoty v mozku; bylo to pozorováno při vyšetření MRI. Bílé hmoty jsou dlouhé nervové buňky pokryté mastnou bílou látkou která se používá k komunikaci s ostatními buňkami v mozku v impulzech. Spolu s kognitivními a myšlenkovými schopnostmi to také ovlivňuje povahu dítěte . Modré světlo vyzářené z obrazovek mění hormon spánku. To vede k stresu a problémům souvisejícím s chováním.

Co by tedy měli rodiče dělat?

Především by rodiče měli snížit vlastní dobu strávenou u obrazovky a trávit více času se svými dětmi. U mladších dětí do 8 let by rodiče měli sdílet dobu strávenou u obrazovky se svými dětmi. Ujistěte se, že tráví čas s dobrými věcmi, že na internetu nesledují násilí.

Pokud je vaše dítě starší; více než 8 let. A dali jste mu osobní tablet nebo mobil. Jako rodič byste to měli kontrolovat, protože nezáleží na tom, jak poslušné vaše dítě je. Zájem a zábava, kterou obrazovka nabízí, ho okouzlí a aniž by chtěl, stráví více času u obrazovky.

Avosmart je softwarová aplikace pro rodičovskou kontrolu, která umožňuje rodičům kontrolovat dobu, kterou jejich dítě stráví u obrazovky. Umožňuje nastavit dobu strávenou u obrazovky pro aplikace, messenger, youtube a sociální média , atd. Jakmile vaše dítě překročí tu stanovenou dobu u obrazovky, pošle vám i jemu oznámení a dokonce může jejich zařízení zablokovat.

Nešpehuje to na vašem dětském zařízení pokud není nástrojem, který by měl používat každý rodič. Již jsme viděli nevýhody delší doby u obrazovky a je dobře řečeno, že prevence je lepší než léčba. Aplikace pro rodičovskou kontrolu Avosmart kontroluje dobu strávenou u obrazovky pro android a všechny ostatní operační systémy.